Kawa mielona, czy rozpuszczalna?

ręczny młynek do kawyCoraz więcej osób każdego dnia potrzebuje kawy aby się orzeźwić i rozbudzić. Codzienna dawka kofeiny wpływa także dobrze dla zdrowia, o ile nie spożywa się jej w zbyt dużych ilościach. Mnóstwo osób nie wie na jaką kawę się zdecydować. Wybrać mieloną, czy rozpuszczalną?

Kawa kawie nie równa

Jest wiele kaw sypanych, które okażą się znacznie gorsze niż rozpuszczalne. Jest to spowodowane tym, iż wiele mieszanek gotowych już, mielonych kaw składa się także z części starych ziaren, które nie powinny być spożywane, ponieważ nie są już dobrej jakości. Jednak producenci dodają 10-20% takich ziaren ze względu na oszczędności licząc na to, iż konsument nie zauważy różnicy smaku. Wprawni kawiarze szybko zauważą gorszą jakość takiego napoju. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest ręczny młynek żarnowy.

Użycie młynka żarnowego jest w pełni wygodne oraz szybkie, umożliwia własny dobór ziaren, odpowiedniej jakości. Kawy sprzedawane w formie ziaren mają nie tylko lepszy smak, ale po świeżym mieleniu także i zapach. Młynek żarnowy do kawy to rozwiązanie dla każdego miłośnika kawy, który chce cieszyć się jej prawdziwym aromatem i smakiem każdego dnia. Najpopularniejszą kawą w Polsce jest arabica, która posiada intensywny smak, a zarazem nie ma dużej goryczy.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź